Operace Korýš

Operace Korýš začala 18. listopadu 2015 a navazovala tak na Festival extrémního malování 2015. Byla to další z EPF misí, ale tentokrát měla za účel pomoc Herbertovi. Po Herbertovém nevyšlém plánu z Halloweenu 2015 se lední medvěd zase zjevil v Oblasti 501. Tam požádal o pomoc organizaci EPF.

Zjistili jsme, že Klutzy byl unesen mimozemšťany, kteří unášeli i ostatní obyvatele ostrova. Unesení obyvatelé se objevili poté v observatoři ufa, kde získali hliníkové anténky.

Operace pokračovala, EPF agenti se museli vydat do vesmírné lodi, aby zachránili Klutzyho, ale přišli na to, že později nebude obětí Klutzy, ale mimozemští pufflové. Herbert totiž využil celé situace k tomu, aby jim ukradl zdroj energie, což byl vlastně meteorit.

S tímto meteoritem utekl a způsobil tak ufu mnoho problémů, jelikož jejich loď bez zdroje energie nemohla správně fungovat. Obyvatelé ostrova tudíž nahodili náhradní zdroj energie a poté museli napravit ostatní chyby, které nastaly od Herbertova zmizení.

Při každém problému, což byly konkrétně Gamma štíty, trysky a gyro-stabilizátory se museli EPF agenti vydat do řídící místnosti a tam projít bludiště. V každém labyrintu se nacházely 3 klíče, které bylo někdy i obtížné naleznout, jelikož bludiště měli různou obtížnost. Při splnění každého bludiště jsme získaly pozadí a čekali na další 3. den.

Po stabilizování vesmírné lodi nás pochválil ředitel a to vlastně byl konec párty. Dějová linka bude pravděpodobně navazovat s příchozím převzetím Dobrého dinosaura, který má být v lednu roku 2016. Ufo zůstalo i přes Vánoce a bylo tématicky vyzdobeno, stejně jako Oblast 501.

Byla zde možnost adoptovat i mimozenské puffly. Nečleni mohli jednoho zeleného a členové mohli ostatní, tudíž fialového, oranžového a žlutého.

Po skončení této párty zůstala Oblast 501 i vesmírná loď na ostrově a pokračování nastane pravděpodobně v lednu. Zatím probíhal adventní kalendář a Vánoční párty 2015.