Operace Zatmění

Herbertův nečekaný útok s krycím názvem operace Zatmění začal 15. listopadu, kdy náš notoricky známý milovník bomb provedl další z řady bombových útoků na centrálu EPF. Jeho cílem nebylo však jen centrálu zničit, nýbrž i polapit Garyho, který se tam zrovna v tu chvíli nacházel.

Poté se dal do běhu samotný plán. Herbert s pomocí svého reverzního laseru zakryl slunce nad ostrovem, což způsobilo rapidní pokles teploty. Díky zničení centrály EPF a únosu Garyho se zpočátku nedočkal žádného velkého odporu a to mu umožnilo chopit se vlády nad ostrovem. EPF v čele s Ředitelem ale s odpovědí dlouho neotálela. Všichni agenti byli povoláni do speciální podzemní základny, která měla rozmístěny teleporty po celém ostrově.

Ředitel nám poté postupně začal odhalovat plán protiútoku. Ve vybrané dny jsme měli postupně zničit všechny bezpečnostní terminály, které zabezpečovaly obrněné dveře do místnosti ovládání laseru.

Herbert však pokračoval s lovem na nejdůležitější představitele EPF, takže postupně dělali Garymu ve vedlejším zmrazovacím boxu společnost, jak Rookie, tak Jet Pack Guy s Dot a nakonec i samotný Ředitel. Herbert mezitím začal masivně zasahovat do svobody ostrovního tisku, a tak jsme v novinách za chvíli nečetli nic jiného, než jeho nové zákony, výsměšné poznámky a upravené vtipy.

Náš samozvaný „nejvyšší Vůdce “ samozřejmě nemohl omezovat styk s veřejností, byl to jeden z nejrychlejších a neefektivnějších způsobů jeho propagandy, protože na takové akce přijde vždy masa lidí. Kdo by taky odolal, když se ještě ke všemu rozdává Vůdcovo originální pozadí a známka?

Tučňákům kvůli postupnému ochlazování ostrova přestávalo stačit jejich běžné zimní oblečení. Zato Herbert si ve své honosné vile skladoval veškeré teplo, takže jediná šance na neumrznutí byla vetřít se do přízně velkého vůdce a občas se během setkání s ním ohřát.

Pro cvičené agenty EPF, navíc s novým vybavením, samozřejmě nebyl žádný problém projít přes Herbertovy bezpečnostní terminály, za pokoření každého terminálu dostal agent další část speciálního pinu, který dával najevo, kolika terminály už prošel, ale o tom najdete více ve videích o kousek níže. 24. listopadu jsme se tak konečně dostali k ovládání laseru, a neprodleně jsme jej vyřadili. Ředitel nám jako poděkování sdělil svou skutečnou identitu, dozvěděli jsme se tak, že od prvopočátku naší agentské kariéry nad námi bděla všemi milovaná redaktorka ostrovních novin teta Arcticová. Díky svému emotivnímu projevu, který si samozřejmě také můžete i s českými titulky poslechnout níže vlila agentům do žil novou chuť do práce a Herbert naštěstí jako vždy selhal.

A 6. prosince se život na ostrově zase vrátil do běžných kolejí.

Níže naleznete soupis událostí po jednotlivých dnech, návody na prolomení bezpečnostních terminálů a v neposlední řadě také Ředitelův projev:

15. 11.

Dnes máte za úkol se infiltrovat ve vybraném kostýmu do Herbertovy základny a zničit první obranu. Odměnou vám bude pin.

16. 11.

18. 11.

Na ostrově se ochladilo a byla unesena Dot.

20. 11.

Byl unesen Rookie.

22. 11.

Byl unesen J. P. Guy a zatím co jsme plnili 5. misi unesl Herbert Directora.

24. 11.

Herbert byl poražen a velké tajemství bylo odhaleno.

O párty můžete diskutovat na fóru.