Protobot

« Zpět na přehled postav

Protobot (celým názvem Ultimate Protobot 10 000) je jedním z největších protivníků EPF. Postavili ho Testboti, které vytvořil Gary the Gadget Guy a jeho cílem je nyní ovládnout ostrov. Přestože byl již v minulosti několikrát zničen, vždy se po čase vrátí.

Poprvé byl zničen v roce 2008 ve hře pro NDS Club Penguin: Elite Penguin Force, poté co unesl Garyho a elitní puffly na příkaz Testbotů. Herbert ho ale roku 2011 opravil a na čas se z nich stali spojenci. Jejich spojenectví se však za nedlouho rozpadlo, protože na rozdíl od Herberta nechce Protobot ostrovu vládnout, nýbrž ho zničit.

Protobot v roce 2011 zaútočil na hlavní počítač EPF, naštěstí jej ale agenti zastavili pomocí System Defenderu.

Vrátil se hned v roce 2012, kdy se nejprve snažil za pomocí Testbotů zničit Den Země, díky duchapřítomnosti agentů ale opět neuspěl. Proto se hned v červnu, poháněn fialovým superhrdinským meteoritem, pokusil ovládnout ostrov a přetvořit jej na „ostrov zločinců“. On a jeho Destructbot byli ale nakonec poraženi.

Opět zaútočil v roce 2013, kdy během superhrdinské párty nařídil zločincům, aby vytvořili roboty a zaútočili na ostrov. Chtěl přeměnit všechny tučňáky na roboty a ostrov pak přejmenovat na Robotopii, 9. května byl ale rozebrán a jeho součástky byly umístěny do recyklační továrny, odkud ale 7. listopadu zmizely.

Podle všeho má nyní v plánu ovládnout Club Penguin budoucnosti, a tak se vydáváme jej opět zastavit…

Zajímavosti

• Protobot je složen z běžných věcí na ostrově, například z divadelní budky na lístky.
  • Dokáže se rychle a efektivně učit z nepřítelových chyb a vyvodit si nejlepší formu útoku.