Tajemství bambusového lesa

Jedna z méně hraných her. Premiéru měla 11. února 2010 a do divadla se vrátila v říjnu 2010, červnu 2011 a únoru 2015. Na ostrově lze během představení nalézt pin pírka a na jevišti můžete nalézt pozadí královny fénixů.

Opičí král hledá spolu s Vtipným prasetem poklad, který se nalézá někde v paláci Královny fénixů. Aby se tam dostali, musejí překonat Strážného psa a najít tajemné zlaté pírko.

Scéna 1
Opičí král: Poklad je tak blízko! Tam v paláci…
Opičí král: …kde žije Královna fénixů!
Vtipné prase: Ehm… mluvil jsi o pokladu?
Opičí král: Ano! Nevíš, jak se dostat přes tuhle řeku?
Vtipné prase: Poklad? Takže bláto? Ančovičky? Čokoláda?
Opičí král: Ne. No, možná. Jak tu řeku přejdeme?
Vtipné prase: Přes kouzelný most!
Vtipné prase: Nejdříve musíme najít zlaté pírko.
Opičí král: Je poblíž?
Vtipné prase: Kdepak. Schovává se na místě za devatero horami.
Opičí král: Veď mě!
Vtipné prase: Musíme prohledat celý ostrov.
Vtipné prase: Možná, že po cestě najdeme i jídlo!
Scéna 2 Opičí král: Zlaté pírko je naše! Vtipné prase: Hele, tamten kámen se pohnul! Vtipné prase: A já našel pizzu. Sladkou! Strážný pes: Opičáku, toto není místo pro tebe. Opičí král: Ale já nejsem „opičák“. Já jsem opičí král! Strážný pes: A já jsem strážný pes! Chráním palác před škůdci. Strážný pes: Abyste mohli dovnitř, musíte prokázat, že jste vstupu hodni. Opičí král: Aha… No dobře… PROMĚNA VE VÍTR! Vtipné prase: Brr! Co je to za zvláštní vítr? Strážný pes: Pche! Nehraj si se mnou, opičáku! Vidím ti do karet. Opičí král: No samozřejmě. Hele… nechceš sladkosti? Strážný pes: Sladkosti? Ne! Pírko je váš klíč. Strážný pes: Pokud jste našli pírko, můžete vstoupit. Opičí král: Děkuji, strážný pse. Strážný pes: Není zač, opičí králi!
Scéna 3 Královna fénixů: Zdravím, opičáku. Věděla jsem, že přijdeš. Opičí král: Královno fénixů! Byla to dlouhá cesta! Královna fénixů: Jsi velmi odvážný a moudrý! Královna fénixů: Za odměnu ti dávám toto vzácné pozadí. Vtipné prase: No teda! Můžu taky? Královna fénixů: Dobře, jen dávej pozor, ať ho nespolkneš. Vtipné prase: Juchů! Opičí král: Děkuji ti, královno fénixů… Opičí král: Má cesta byla skvělá. Královna fénixů: Pak cestuj i nadále.