turnaj Jitsu Ponec

V sobotu, 14.11.2009

proběhl historicky první sraz členů tohoto fóra

a zároveň turnaj v kartách Jitsu.

Turnaj JITSU PONEC očima Šamana

V sobotu, 14.11.2009 jsme se v Praze probudili do pořádné mlhy, která ještě sehraje svoji roli dále.

Cestou do divadla jsem bojoval s pochybnostmi o průběhu turnaje. Říkal jsem si, že nás v divadle nebudou chtít, nebo že nebude místo pro hru... a i kdyby, že se nás sejde málo. Už jsem i přemýšlel i o možném ústupu do nedaleké restaurace. V divadle si nás naštěstí nikdo nevšímal, kromě nabídky k zakoupení lístků do tomboly. Horší bylo, že pořadatelé v předsálí divadla zabrali všechny volné stoly a tak nebylo možné obsadit to místo, které jsem plánoval. Naštěstí bar v horním patře zůstal zavřený a my jsme tak mohli obsadit libovolný počet stolků v restauraci. Prostě dokonalé místo pro turnaj nám spadlo z nebe.

Sešli jsme se všichni do 10:00 a s poznáváním opravdu problém nebyl. Jen ccdn a VValleman mi psali SMS, že mají trošku zpoždění. Započítal jsem je oba mezi soutěžící a tak se nás do hry téměř sešlo 10 i s Korym, který v sále od rána trénoval s yoyem na kvalifikaci. Pozdravili jsme se s ním a hned se rozběhlo nakupování karet a jejich vyměňování. Ještě, než došlo k rozlosování turnaje, dorazil VValleman. Mohli jsme tedy začít, ale nejdřív jme se šli podívat na Koryho, kterému začala kvalifikace. Rozhodčí na něj byli mírní a Kory ani jednotlivé triky nijak zvlášť nekazil. Znát na něm byla jen nervozita z velké soutěže.

No, a pak to začalo.

Rozdělil jsem hráče do dvou skupin po pěti. Hrát měl každý s každým ve skupině na dvě vítězné hry.

Účastníci turnaje podle rozlosování:PinguMeloun, ccdn, Mypuln, Army Spider, Vvalleman, Kory, Forest King, FSF333, Eroll, Myslik.

Systém byl mírný - postupovat z každé skupiny měli 4 zápasníci do Play-off. Na ccdn jsme nečekali, protože svoje zápasy si měl odehrát, hned jak dorazí. To jsme ale nevěděli, že ccdn na cestě z Teplic bloudí v již zmiňované mlze... Při současné hře na čtyřech stolech bylo základní kolo turnaje odehrané asi v 11:00, které proběhlo hladce a výsledky zápasů jsou dole v tabulce na obrázku. Nejlepší v základní části byli Kory s Mypulnem. Stále jsme ale čekali, až dorazí ccdn. Asi v 11:10 jsem s ním mluvil přes mobil a už byl v Praze.

Vyhlásil jsem přestávku, ale když ani v 11:30 nedorazil, musel jsem kvůli časovému plánu zahájit vyřazovací kolo turnaje. Zajímavé je, že kdyby ccdn dorazil včas, tak by možná pozdější vítěz turnaje ani nepostoupil ze základní skupiny, protože měl samé prohry a 0 bodů. Postupovali ale 4 a tak ze skupiny A postoupili všichni a Černého Petra tak držel v ruce ccdn, který nakonec dorazil až při semifinále.

Pavouk Play-off k sobě svedl hráče podle pořadí ve skupinách a teprve teď začali urputné souboje, které často končili až poslední možnou kartou, což je znát z výsledků v tabulce. Čtvrtfinále se hrálo na čtyři vítězné souboje a z postupu se nakonec radovali Mypuln, FSF333, VValleman a Forest King.Semifinále už se hrálo na pět vítězných soubojů. Tam již jde stranou náhoda a tak do finále postoupil VValeman a FSF333.

O průběhu Play-off podával Myslik zprávy sem na fórum, a tak jste mohli fandit i vy, kteří jste se na sraz nedostali.Finále, hrané opět na 5 vítězných her, bylo nejdřív záležitostí VVallemana. FSF333 ale začal zuřivě dotahovat a nakonec se oba potkali na čtyřech vyhraných hrách. Poslední a rozhodující hra přinesla drama do poslední karty. Oba soupeři měli tolik vyhraných karet, že jim k vítězství chyběla jediná karta. To už FSF333 nachal na náhodě a vynesl to nejvyšší, co měl v ruce. VValleman ovšem kartu přebil a tak se stal

Nakonec si ještě stihl zahrát i ccdn, ale již mimo soutěž.

Myslím, že turnaj se povedl a jedinou chybou zůstává, že Kory nakonec do finále v jojování nepostoupil a že se kluci rozprchli dřív, než jsme stačili udělat společnou fotku.

1. místo - VValleman (dostal diplom, stírací membership, balíček karet, krabička od Card jitsu)2. místo - FSF333 (dostal diplom a balíček karet)3. místo - Forest King a Mypuln (oba dostali unlock kód Card jitsu online)