Přeskočit na obsah

Fan-club-penguin.cz

Den Země 2012

Den Země se v roce 2012 slavil od 12. do 19. dubna a to pouze ve sněhových pevnostech.

Membeři si mohli zakoupit kostýmy čtyř různých ohrožených druhů.

Hyena, sněžný leopard, tučňák skalní a lev

Pro všechny pak byl k dispozici ve městě a na náměstí free item, safari klobouk:

Diskutujte na téma Den Země na fóru!

Popisy zvířat

Pes hyenovitý

Psi hyenovití jsou velmi společenská zvířata, žijí ve smečkách a každý den se vzájemně pozdraví. Starají se o zraněné členy rodiny – zřejmá známka silných emocionálních vazeb. — Pes hyenovitý má na každé noze místo pěti jenom čtyři prsty!

Horská kočka

Neobyčejné dlouhý ocas pomáhá Horským kočkám udržet rovnováhu na kamenných útesech. Dnes jich v divočině žije jenom 2 500. — Horská kočka je velmi vzácná. V divočině byla zpozorována jenom párkrát!

Lev

Lvi jsou jediné kočky, které žijí v rodinných skupinách, zvaných smečky. Mohou spát až 20 hodin denně, ale když se probudí jsou mocnými lovci. — Ačkoli mu někteří říkají „král džungle“, lvi nežijí v džungli!

Sajga tatarská

Průžný nos Sajgy jim pomáhá v prašném létě dýchat čistý vzduch a teplý vzduch v zimě. — Sajga může jíst jedovaté rostliny, kterým se většina zvířat vyhýbá!

Sněžný leopard

Tyto vzácné kočky mají široké packy pro chození ve sněhu a mohou vyskočit až 30 stop vysoko. Jsou to jediné velké kočky, které neřvou. — Spodní část jejich tlapek je pokryta srstí, která je chrání před mrazem.

Tamarín pinčí

Jsou jedním z nejmenších primátů na světě. Jsou velcí asi jako veverka. Žijí jenom v Kolumbii a jsou ohroženi kácením lesů a nelegálním obchodem se zvířaty. — Tato miniaturní opice dokáže vytvořit 38 různých zvuků pro strašnou radost, smutek a zlost!

Tapír

S pomocí pružného chobotu můžou tapíři sbírat věci stejně jako sloni, i když jsou víc příbuzní nosorožcům. — Tapíři jsou skvělí plavci a dokáží plavat na místě v říčních korytech aby se ochladili od tepla!

Tučňák brýlový

Tučňáci brýloví jsou rychlí plavci. Dokáží uplavat až 300 kilometrů za jedním jídlem. — Tito tučňáci nežijí v Antarktidě, ale v ledových vodách Jižní Afriky.

Tučňák magellanský

Tučňáci magellanští jsou nejvíce teplomilnými tučňáky na Zemi. Hnízdí v norách pod křovím nebo trním v Jižní Americe. — Tito tučňáci mohou plavat pod vodou rychlostí až 24 kilometrů za hodinu!

Tučňák skalní

Tučňáci skalní po zemi raději skáčou než se kolébají. Často vyskakují z vody a země na kameny se sklouznutím na břicho. — Tito společenští tučňáci mají krvavě zbarvené oči. Ne všichni z nich jsou piráti!