(Frequently Asked Questions aneb Často kladené dotazy)

Proč mi nejde spustit Club Penguin?

1. Nemáš smazanou cache (vyrovnávací paměť, mezipaměť), ta se maže v různých prohlížečích jinak:
  1. Nemáš nainstalovaný Flash Player. Stáhni si nejnovější verzi.
  2. Tvůj poskytovatel blokuje přístup k serveru. Zkus kontaktovat jeho podporu.
  3. CP má chybu, nebo probíhá upgrade (například na novou párty). Musíš počkat…

Jak si otevřu Club Penguin na celou obrazovku?

Vytvořili jsme uživatelský styl, který ze stránky skryje všechno nepotřebné.

Komu mám poslat obrázek, tip, radu, otázku?

Některému ze správců.

Jde získat memberství hackem?

Nikdy to nešlo, teď to nejde a pravděpodobně to nikdy nepůjde.

Jaká bude další akce a kdy?

Zkus se podívat na úvodní stránku tohoto webu, popř. na oficiální blog.

Proč ostatní nevidí, když píšeme česky?

CP má filtr, který povoluje pouze anglická slova. Když píšeš česky, tak to uvidíš ty, ale ostatní ne.

Může puffle umřít?

Ne, nemůže, ale když se o něj za určitý počet přihlášení nepostaráš, tak ti uteče do divočiny. Pro plné doplnění energie, zdraví i odpočinku je potřeba se o něho starat.

Proč mi nejde knihovna nebo noviny z tohoto webu?

Odpověď je obdobná té u první otázky.

Kde je klíč od Rockhopperovy kajuty?

Klíč najdeš v knihovně na konci Rockhopperova deníku.

Jak se dává do iglú hudba?

Klikni na notu a v zobrazeném okně vyber hudbu.

Jak se zapíná TV?

Klikni na TV a šipkou nahoru ji zapni. Při dalším stlačení šipky přepínáš programy.

Proč nemůžu psát na forum nebo do shoutu?

Je jen jedna možnost, proč by ti správci nebo moderátoři mohli zablokovat přístup do diskusí: Provinil jsi se proti pravidlům webu.

Pokud jsi si jistý, že si pravidla neporušil, je ještě možné, že se někdo se stejnou IP adresou jako ty provinil proti pravidlům a proto jsi i ty blokován. Pro odbanování IP adresy můžeš zažádat na náš e-mail.

### Jak si změnit heslo? Otevři si stránku [Obnova hesla](https://secured.clubpenguin.com/penguin/forgot-password) a vyplň ho dle následujícího vzoru:

Ve formuláři musíš vyplnit e-mailovou adresu zadanou při vytváření tučňáka, jinak to nebude fungovat!

Po odeslání formuláře ti přijde na e-mail odkaz na nový formulář. Odkaz si otevřeš v prohlížeči a do obou políček napíšeš nové heslo. Vpravo se ti ukáže, jestli hesla souhlasí.

Jak zavolat na podporu

Nejprve musíš mít Google účet. Přihlas se na gmail a vlevo dole si zobraz chaty / hangouty.

Poté klikni na ikonku kamery, v případě hangoutů lupy a následně telefonu.

Zadej telefoní číslo podpory +1 250-861-5111 (USA) a vytoč ho.

Po spojemí zvol stisknutím jedničky angličtinu a druhou jedničkou vyber CP. Nakonec upřesni o čem chceš mluvit (1 = platby a členství, 2 = návrhy, dotazy a obecná podpora).

Jak zrušit automatickou obnovu členství?

Existují dva způsoby, jak zajistit, aby se vaše členství automaticky neobnovovalo.

1) Přes stránku na zrušení členství (Zrušení se vztahuje pouze na obnovování členství, ne na členství jako celek.)

2) Přihlášením se do správy svého profilu. Možnost zrušení obnovy najdete v kategorii Basic information.