Přejeme vám veselý Mrožák

Titulky k filmu můžete stahovat zde.

Přejeme vám veselý Mrožák je prvním krátkometrážním filmem (trvá zhruba 22 minut) v historii Clubu Penguin. Svou premiéru si odbyl 17. prosince roku 2014 na britském Disney Channelu.

Snímek je tvořen takzvanou technikou stop-motion a podle jednoho z tvůrců trvala jeho tvorba devět měsíců. Scénář filmu mají na svědomí Martin Olson (Phineas & Ferb) a Christopher Paint (Příběhy Toma a Jerryho). Režie se ujal Tobias Fouracre, který již několikrát spolupracoval s Timem Burtonem (Frankeweenie, Mrtvá nevěsta). Film společně vytvářely celkem tři studia společnosti Disney.

Kliknutím souhlasíte s odhalením zápletky filmu

Příběh začíná úvodním záběrem na Rockhoppera, který nám chce vyprávět o úžasném dobrodružství, které prožil se svými přáteli. Jelikož si ale nepořídil žádný audiovizuální záznam, celý příběh si – jako správný pirát – stáhl z internetu.

Poté již sledujeme tučňáka Roofhowse, který právě dorazil na ostrov, aby zkusil žít normálním tučňáčím životem. Seznamuje se z několika kamarády a protože se vše nevyvede úplně dobře, plánuje ostrov opustit. V tom do něj ale narazí modrý krystalický puffle a naši hrdinové se tak dozvídají (jedna tučňáčice totiž rozumí pufflí řeči), že Veselý Mrož má problémy. Okamžitě vyrazí na záchranou akci, Rockhopper jim samozřejmě nabídne pomocnou ruku a sveze je na své lodi.

Dostávají se na ostrov Veselého Mrože, kde odhalí, že všechny problémy jsou způsobeny Herbertem, který plánuje všechny tučňáky zavřít do ledové kopule a docílit tak vytouženého rajského klidu. To ale naši tučňáci samozřejmě nemohou nechat jen tak a rozhodnou se Herberta zastavit! Po Herbertově odletu a úspěšném uniknutí z jeho pasti, objeví naši hrdinové v jednom ze zabalených dárků Veselého Mrože. Mají ale další problém, Herbert totiž ukradl Mrožovi sáně, a tak ho teď nemohou pronásledovat, zjišťujeme, že Mrož má naštěstí v záloze ještě jedny sáně, pronásledování polárního medvěda tedy může začít. Herbert mezitím dorazil k ostrovu a začal na taneční parket shazovat dárky, které tučňáky uvězní v ledové kopuli, v tom přilétá Veselý Mrož s ostatními tučňáky. Herbert je Veselým Mrožem obdarován a shozen ze saní. Roofhowse na poslední chvíli zachytí poslední dárek obsahující zdroj koule. Upustí jej, ale naštěstí již všichni tučňáci stihli z parketu utéct, v ledové kouli uvízne pouze Herbert s Klutzym. Herbert zjišťuje, že jeho kupole není tak zvukotěsná jak si myslel. Veselý Mrož mu naštěstí daroval klapky na uši, tudíž si i Herbert může užít klidné svátky. Tučňáci se poté pustí do oslav a do darování peněz na Mince pro změnu.