Horory Clubu Penguin

Club Penguin má – přesto, že je to hra hrána převážně dětmi – vlastní horory. Tedy vlastně jen několik dílů jednoho hororu, konkrétně Noc oživlých sání, který v říjnu 2014 získal ještě spin-off.

Filmy jsou černobílé a dnes již trochu netypickými titulky, po každém záběru totiž následuje okýnko s textem, kde se píše, co postavy v daném záběru řekly.

Tento horor paroduje snad nejslavnější hororovou příšeru všech dob Frankesteina.

Noc oživlých sání 1

První díl této hororové klasiky je zároveň i tím nejkratším, diváci si celý film vychutnají za pouhých 34 sekund.

!!! Kliknutím odhalíte zápletku dílu Celý příběh začíná v laboratoři jednoho šílený vědec jedné temné noci oživí sáně, ty se pak vypraví z jeho laboratoře a vydají se pronásledovat dva tučňáky. !!!

Tento díl vznikl v roce 2007 a promítal se v majáku během Halloweenské párty.

Noc oživlých sání 2

Druhý díl byl už o něco delší, trval něco málo přes minutu a půl.

!!! Kliknutím odhalíte zápletku dílu

Tučňáci se před sáněmi ukryjí v iglú v naději, že se jim ztratí. Tato naděje je ale brzy pryč a sáně se k nim opět blíží. Rozhodnou se tedy rychle zablokovat všechny vchody. Rčení: „Práce kvapná, málo platná“ se ale potvrzuje i v tomto případě a ve chvíli, kdy si uvědomí, že nezablokovali dveře sáně vráží do iglú a jim tak opět nezbývá nic než utíkat… !!!

Tento díl měl premiéru během Halloweenské párty 2008.

Noc oživlých sání 3

Oficiální závěr celé původní trilogie, tento díl byl s délkou 2:11 sekund vůbec nejdelší.

!!! Kliknutím odhalíte zápletku dílu

Tučňáci opět ve snaze uniknout sáním prchají na horu, zde se opět střetávají se svým pronásledovatelem, a tak se rozhodnou sjet dolů po svahu. Už už se radují jak sáním pěkně prchli, když tu náhle skončí po srážce s kamenem v obří hromadě sněhu a propuknou v radostný smích. V tom se ale z hromady sněhu vynoří také sáně, a tučňáci tak musí opět utíkat… !!!

Díl se poprvé promítal na Halloweenské párty 2009.

V roce 2010 byly – spolu s převedením celé trilogie do HD rozlišení – zveřejněny i náčrtky dílu čtvrtého, ten se ale dosud své premiéry nedočkal.

Hotel oživlých sání

říjnu 2014 se sáně nečekaně vrátily na scénu se svým novým spin-offem trvajícím 3:02 sekund.

!!! Kliknutím odhalíte zápletku dílu

Dva tučňáci skáčou v přeměněném Pufflím hotelu na gauči, poté se rozhodnou jít na prohlídku. Nevšimnou si ale, že je celou dobu sledují legendární sáně. Jakmile je zpozorují, dají se na útěk, ale propadnou se v místnosti bez podlahy. Ve chvíli dopadu se jeden s tučňáků probouzí na gauči z úvodu s tím, že mu druhý tučňák říká, že se praštil do hlavy. Tučňáci se vypraví na další průzkum. Jakmile odejdou, vykouknou zpoza gauče sáně… Byl to tedy všechno jen sen, nebo realita?!
!!!

Tento snímek – zveřejněný během Halloweenu 2014 – je unikátní formou svého zpracování, tučňáci ani sáně tentokráte nejsou tvořeni animací, nýbrž jsou nabodnuti na špejli a vystřiháni z papíru.

Další zpracování

V roce 2011 světlo světa spatřila také divadelní hra, která na prknech, jež znamenají svět, propojuje všechny tři díly dohromady. Více se o ní dočtete v samostatném článku.

Dokumenty k filmům

K filmům a spin-offu vznikly dokonce dva dokumenty, ten první se zabývá tvorbou všech třech dílů Noci oživlých sání.

Další dokument zobrazuje tvorbu již výše zmíněného Hotelu oživlých sání.

Každý film má nějaké nepovedené záběry, a tak se s námi Club Penguin v roce 2011 podělil o nepovedené záběry i z Night of the Living Sled.