Operace Puffle

Operace Puffle, konaná mezi 21. listopadem a 5. prosincem 2013, byla dalším z Herbertových neúspěšných pokusů terorizovat obyvatele ostrova.

Pozadí Herbert

Herbertův plán se dal do pohybu už celý týden před začátkem operace samotné, kdy zničeho nic zmizeli pufflové v některých místnostech a to dokonce i zelený puffle z Nočního klubu, který byl jedním z prvních pufflů na ostrově.

Tentokráte se rozhodl, že nás připraví o naše milované pufflí mazlíčky a pomocí helem ovládajících mozek a pomocí dálkového vysílače všechny puffly volal k sobě.

Ředitel proto rozhodl o začátku operace Puffle, všichni agenti byli opět svoláni a dostali rozkaz vydat se do divočiny. Stále ještě neopravená základna EPF po Herbertově posledním útoku však nebyla žádnou překážkou, protože EPF měla v divočině hned několik nových polních stanovišť, agentům se navíc opět hodil jejich speciální výcvik, protože se uprostřed divočiny v raftu museli plavit po divoké řece. Gary jako vždy přišel se skvělým plánem, když chytíme od každého puffla minimálně jeden kus, můžeme z jejich helem získat čipy, a ty pak přeprogramovat, a tak jsme se pustili do akce…

Nyní vás tedy obeznámíme se situací v jednotlivých dnech.

Hon na modrého puffla – První den jsme začali naháněním modrého puffla a z vlastní zkušenosti mohu říct, že než si člověk zvykl na způsob lovení, nebylo to vůbec nic jednoduchého. Jako odměnu jsme obdrželi čelovku.

Hon na červeného puffla. – Další den jsme měli za úkol ukořistit čip červeného puffla, který se potuloval kolem přehrady, a i když jsme se do toho jako nováčci v nahánění pufflů pořád ještě dostávali, tak se začala plnit klasikova slova: „Cvičení dělá mistra.“ Jako odměnu jsme obdrželi hydrometr a terénní auto.

Hon na černého puffla – Agenti tentokrát dostali za úkol získat čip věčně mrzutého černého puffla. Nezapotili jsme se jen díky běhání ze síťkou, kde jinde než u vulkánu by se tento teplomilný puffle mohl také uhnízdit, že? Všichni agenti pak dostali darem pořádné, pevné lano.

Hon na hnědého puffla – Pufflové byli pod nadvládou podlého Herberta již čtvrtý den. A tak si žádný agent na ostrově nemohl dovolit ztrácet čas. Tentokráte nám ředitel nařídil uchvátit čip hnědého puffla, který se zdržoval poblíž pufflí veteriny. Jako odměnu jsme získali kostým pufflího veterináře a stetoskop.

Hon na zeleného puffla – 25. listopadu byl den nahánění čipů zeleného puffla. Jako odměnu jsme získali tlampač.

Hon na růžového puffla – Další den jsme se pustili do lovení čipů růžového puffla, který se nacházel na útesech. Jako odměnu jsme obdrželi záchranářský kruh a sněžný skútr. Herbert se pokusil zvýšit upevnění ovládací helmy červených pufflů a prozradil nám účel svého útoku. Chtěl, aby mu pufflové vykopali mince a ty pak mohl použít na vylepšení stroje na pálivou omáčku, zbytek by utratil v hazardních hrách.

Hon na oranžového puffla – Ostrov se probudil do dalšího pošmourného dne. U veterinární stanice se tentokráte objevili oranžoví pufflové, po jejich záchraně jsme získali termosku.

Hon na bílého puffla – Tentokrát se tajné složky ostrova vydaly k ledovým vodopádům, kde byl nalezen bílý puffle. Brzy jsme měli v držení jeho čip a odměnou nám byla kamuflážní kombinéza a brýle na lyžování.

Hon na žlutého puffla – Další den nás proud donesl až k říční jeskyni, kde už na záchranu čekal žlutý puffle. Ředitel nám při této příležitosti rozdal svítilny.

Hon na fialového puffla – Nastal čas na záchranu posledního puffla, opět jsme se vydali do jezerní jeskyně, kde jsme tentokráte objevili fialového puffla. Ředitel nás na výraz díku obdaroval kompletním plaveckým vybavením.

Přišel čas zastavit Herberta! Ve vodopádu jsme objevili vchod do jeho tajné skrýše. Pufflové mu kopali mince sloužící k pohánění stroje vytvářejícího teplo v jeho doupěti. Jakmile nás spatřil, uvěznil nás ohněm, jenž nás obklopoval ze všech stran. Agenti EPF nicméně mají bystré oko, a tak jim neunikl vchod do malé ventilační šachty, úspěšně se vyhnuli unikající páře a nepozorovaně vyklouzli na druhé straně. Nenápadně vložili do hlavního počítače ve správném pořadí získané čipy a deaktivovali zákeřné helmy. Pufflové pak vzali Herberta na výlet do divočiny, takže o něm asi chvíli neuslyšíme. Ředitel nás odměnil velkou zlatou sochou, jež jsme si mohli vystavit v iglú.