Den Země 2010

První oslava Dne Země v historii ostrova se konala od 21. dubna do 27. dubna 2010.

Club Penguin během své tradiční charitativní akce Mince pro změnu pravidelně přispívá i na ochranu přírody, bylo tedy jen otázkou času, než ostrov začne řešit otázku ekologické likvidace hromadícího se odpadu.

Problém s odpadem se obyvatelé ostrova rozhodli vyřešit v roce 2010, kdy byla během oslav Dne Země vedle dolu otevřena recyklační továrna. Součástí párty byl také Scavenger Hunt, jehož cílem bylo na ostrově laděném do nejrůznějších odstínů zelené, najít osm odpadků.

1. hádanka – Na kytce v kavárně

Začněte lovit a pozorně hledejte na místě, kde zrna a pohodlné židle nachází se.

2. hádanka – balení pufflích óček ve zverimexu

Tam, kde černého puffla chrápat slyšíte, nepořádek na podlaze rozsypaný jest.

3. hádanka – Sud s Cream sodou u stromu v zátoce

Z tohoto místa můžete velké vlny spatřiti, to, co hledáte je poblíž něčeho zeleného.

4. hádanka – Na střeše doja

Použijte mapu, vydejte se v dál. Odpad najdete tam, kde trénují ninjové.

5. hádanka – Pytel s kávou v knihovně

Tento poklad je dobře ukryt, neopomeňte pátrat u tučňáčích příběhů.

6. hádanka – V lese za stromem

Najděte místo plné zeleně a rozhlížejte se po věci, jež spadla na zem.

7. hádanka – V horské vesnici u obchodu se sportem

U výtahu na horu najdete odpadek, který tam někdo nechal.

8. hádanka – Před dolem

Zbývá nalézt poslední věc, sledujte stopy, jež vás dovedou do podzemí.

Po posbírání všech věcí jsme si za odměnu mohli vzít recyklační pin a jako správní ekologové jsme také dostali exkluzivní přístup do továrny.

V neposlední řadě musíme také zmínit komunitní zahradu, jež vznikla spolu s recyklárnou a na které od této párty až do 11. července 2013 rostl obrovský dub. Bohužel byl odstraněn, když recyklárnu nahradila škola.