Přeskočit na obsah

Fan-club-penguin.cz

Pravěká párty 2014

Do pravěku jsme se vydali od 23. ledna do 6. února. Podobně jako si loni jeden pratučňák zapisoval svůj deník, tak letos si taky jeden „pravěký kronikář“ zapsal celou naší návštěvu. Asi si teď říkáte: „To tu budeme luštit ty pravěké bláboly?“ Nemusíte se obávat, Garymu se podařilo celý deník přeložit do našeho současného jazyka.

16. ledna:

Náš šaman Garugg Ugg Ugg poslal zprávu svému vnukovi daleko v budoucnosti, údajně je tam nějakým významným šamanem, ale tam už ho nenazývají šamanem, nýbrž nějakým slovem na V, které jsem právě zapomněla. Přislíbil svou pomoc, dorazí za týden. Díky tomu se budeme moci podívat, jak vypadá naše budoucnost. Potřebujeme zachránit dino puffly, kdyby zůstali v naší době, tak by brzy vyhynuli a to přece nesmíme dopustit. Dino pufflů existuje hned několik druhů – Modrý stegosaurus, černý T-rex, růžový, fialový T-rex, fialový stegosaurus. Nejdřív si je ale budou muset vykopat ze země.

23. ledna:

Milý deníčku, dnes ráno se u nás objevil podivný přístroj a začali z něj vylézat ještě podivnější tučňáci. Šaman říkal, že konečně dorazili naši vnuci. Nelenili ani chvíli a neprodleně začali v předpřipravených jámách hledat pufflí vejce. Určitě si říkáš, že to nebylo nic těžkého, jenže opak je pravdou. Pod zemí se nachází také spousta vajec normálních dinosaurů. Všichni jsme neúnavně pracovali a vytvořili několik suvenýrů pro naše hosty, ať mají taky nějakou památku. Každé objevené pufflo dinosauří vejce musí vzít do líhně na vrcholu sopky, poté si puffla mohou vzít domů. Kvůli zachování pořádku bylo rozhodnuto, že každý den budou vykopávat jen jeden druh.

Gary Ugg Ugg chodil po ostrově a dával všem podobizny s podpisem vytesaným do kamene.

Slyšela jsem, že narušení časoprostorového kontinua způsobilo nějaké změny na jejich ostrově a z našeho ledovce zmizel zmražený žralok, divné, nemyslíš?

6. února

Šaman a jeho vnuk se společně rozhodli, že aby se zabránilo jakýmkoliv dalším změnám, musíme zavřít Stroj času a nějakou chvíli ho zase nepoužívat, a tak dnes začali odcházet zpět do své doby. Těsně před jeho odchodem mě jejich Gary požádal, abych mu tě dala a on tak mohl studovat pravěkou řeč, takže toto je můj poslední zápis.

Sbohem, možná se zase někdy setkáme…