Přeskočit na obsah

Fan-club-penguin.cz

Videohry

Kromě online světa lze Club Penguin hrát i na herních konzolích. V současnosti jsou k dispozici 3 videohry:

  • Club Penguin: Elite Penguin Force pro NDS
  • Club Penguin: Elite Penguin Force: Herbert’s Revenge pro NDS
  • Club Penguin: Game Day pro Wii

Club Penguin: Elite Penguin Force

První krok CP do světa herních konzolí se na americkém trhu objevil 25. listopadu 2008 a do Evropy zavítal 18. března následujícího roku. Váš tučňák je přidělen k „Elite Penguin Force“ a má za úkol za použití nových i známých technologií, doplňků a dopravních prostředků chránit ostrov. K dispozici máte třináct originálních misí dostupných pouze v této hře.

Mise

Tajemná hádanka: Když hráč hledá výtisk Club Penguin Times, přijme úkol sesbírat kusy mapy. Každý kus je podepsán tajemným písmenem D. Na úkolu spolupracuje se zvláštním modrým pufflem.

Návod

Po spuštění hry se objevíte ve městě, promluv si s tetou Arctictovou, poté běž do kavárny a popovídej si s kavárníkem, vezmi ze stolu noviny Club Penguin Times. Seber část hádanky a podej ji kavárníkovi, ten ti poradí, ať si promluvíš s tučňáky v okolí. Venku stojí fialový tučňák, ukaž mu hádanku a běž do sněžných pevností. Klikni na tajemného sněhuláka, ten ti dá další hádanku, promluv si s modrým tučňákem, ten tě požádá o pomoc. Pomoz mu získat čepici uvízlou v hodinách, klikni na modrého puffla a hoď vytvořené koule na terč. Tučňák ti na důkaz vděčnosti dá falešný nos s brýlemi a řekne ti, že máš jít na náměstí. Tam najdeš poštovní schránku a v ní další část hádanky. Vrať se do sněžných pevností a opět si promluv s tučňákem, ten ti poradí, abys šel do přístavu. Tam v gumových kruzích najdeš finální část hádanky. Poté, co hádanky složíš dohromady, odhalí se ti cesta do majáku na pláži, kde se v sudu nachází Dot. Ta ti prozradí, že je členem Elite Penguin Force a nabídne ti, abys se k ní také připojil. Řekne ti, že pokud se chceš připojit k EPF máš jít na místo vyznačené na mapě. Na mapě klikneš na místo, nad kterým svítí EPF, objevíš se v Doju, přidáš se k EPF a skutečné dobrodružství může začít.

Spoléhej na vlastní nástroje: Hráč se má připojit k EPF. Nejdřív ale musí projít speciálním testem s dvěma elitními puffly od Pufflí pečovatelky a vyplnit dotazník od záhadného Ředitele.

Návod

Pomocí mapy, kterou si dostal od Dot se přemísti do doja, kde už na tebe bude čekat. Obdržíš od ní dřevěnou placku s pufflem a máš objevit tajné dveře. Ty se nacházejí zhruba uprostřed a k jejich otevření musíš správně natočenou placku umístit na stejně vypadajícího puffla vyrytého na zdi. Dveře se otevřou a ty se tak dostaneš do skryté místnosti. Promluvíš si s ředitelem a ten za tebou pošle PH, která tě seznámí s druhým elitním pufflem – Blasterem. Za úkol máš využít jeho schopností a rozbít druhou bednu. Klikni na něj, pak na bednu a promluv s PH. Tvůj výcvik pokračuje v lyžařské vesničce, kde už na tebe čeká Dot. Přes převlékací kabinku sportovního obchodu tě zavede tě do centrály PSA, a skrze skříň napravo od monitorů se pak po zadání PINu 3000 dostaneš do velící místnosti EPF. V centrále ti pak Ředitel zadá složit špionážní věcičku ze dvou částí ležících na stole. Když rozhovor skončí, vyjede ze stolu zvláštní přístroj se dvěma tlačítky. Nalevo od něj leží dřevěná bedna, rozbij ji a objeví se podlouhlé zařízení. Přetáhni ho na svůj špionský přístroj a získáš schopnost číst agenský kód. Zmáčkni v přístroji odpovídající volbu a oskenuj nápis na obrazovce ve zdi. Klikni na přístroj a zobraz si kód. Je to červená – modrá – modrá – červená – červená – modrá. Namačkej ho a krabice se otevře. Anténu, která je uvnitř připevni do svého zařízení a nyní budeš moci zařízení používat jako komunikátor. Promluv si s Dot, Ředitelem a máš vyhráno – jsi agentem EPF.

Rookie na skalách: Hráč je poslán, aby vystřídal Rookieho v hlídce nahoře, Rookie ale zmizí. Hráč dostane za úkol jej vypátrat, což se mu nakonec podaří a je povýšen

Hledání stop: Hráč se dozví, že vynálezce EPF G není k nalezení a shromažďuje informace a vodítka v blízkosti místa zmizení.

Všechno svařitelné, když se to dosváří: Pufflí pečovatelka předvádí hráči nového elitního Puffla - Flara, který pomůže spravit klíč od Garyho kanceláře, hráč poté zjišťuje, že v jeho kanceláři jsou nějaké modrotisky a poznámkový blok, který G využíval.

Postav si auto sám: Informace hráče dovedly do Doků, kde hráč za pomocí horníka postaví své jedinečné auto, aby mohl jet terénem a nakonci našel Garyho.

Dvojité potíže: Hráč je poslán na hledání dalších elitních puffllů. Loopa, který může chytat do lasa okolní objekty a Popa, tančícího fialového puffla, které potřebuje k dalšímu úkolu, ale mise je narušena zemětřesením přicházejícím z města.

Vysoko-šikmý let: Hráč musí pomocí tryskového batohu letět na nejvyšší horu ostrova, aby se tam setkal s Pufflí pečovatelkou a elitním pufflem Chirpem, který hraje na flétnu. Tuto flétnu musíte použít k rozbití ledové kostky, získáte čepičku. Se všemi elitními puffly na jeho straně přímá hráč jeho poslední tréninkový úkol na trenéra pufflů.

Super tajné přístroje: Spolupracujete s Garym na výrobě úplně nového sněžného pluhu, aby ním mohli sledovat stopy, které na ostrově zanechává vrtulník. Najdou robotické sledovací zařízení pohřbené před Dolem.

Kontrola škod: Agenti pomáhají agentům v terénu vyřešit krádeže a opravit škody a posbírají plány, které Garymu řeknou, že testovací roboti, na kterých pracoval, něco plánují.

Doplnit

Ke hře obdržíte unlock kód obsahující 1500 mincí, špionský telefon (pokud ho ještě nemáte) a certifikát umožňující přístup do (dnes již neexistující) velící místnosti EPF. Hru lze propojit s internetovým Clubem Penguin, můžete si tak na tučňáka ze hry převádět třeba mince.

Trailer

Spoléhej na vlastní nástroje – Poté, co se přidáte k EPF vám Dot dá další úkol a to najít tajnou tréninkovou místnost elitních pufflů, jedinou věcí, kterou budete mít k dispozici je dřevěný pufflí pin. Klikněte na druhou stěnu vpravo za Dot, objevíte dřevěnou pufflí fresku a poté, co na stěnu kliknete s pufflím pinem od Dot bude zahájena další minihra. Cílem je najít úplně stejný obrázek, jako má puffle na pinu a přiřadit jej k němu, objeví se tajné dveře. Jakmile do nich vejdete, uvítá vás ředitel, řekne, vám, že za chvíli vás přijde trénovat Pufflí pečovatelka. PH vás naučí zacházet s červeným pufflem. Pak dostanete za úkol jít za Dot do Horské vesnice, kde vám řekne, že máte jít do obchodu se sportovním oblečením ukáže centrálu PSA a následně i EPF, do které se vchází pomocí skříně v centrále PSA, pokud neuhodnete heslo, zeptejte se Dot. Po zadání kódfu se objevíte v EPF a promluví s vámi ředitel, po rozhovoru vám dá vám za úkol, abyste si postavili špionský telefon, to uděláte tak, že spojíte dvě modré součástky dohromady, poté zobrazí tajnou zprávu a ze stolu se vysune jakási záhadná krabice. Porozhlédněte se po místnosti, najdete dřevěnou krabici, tu s pomocí červeného puffla rozbíjte a získaný přístroj spojte s vaším telefonem. Nyní je schopen dekódovat zprávy, ukáže se, že krabice se dá otevřít kódem obsahující kombinaci barev, která je zakódována v zobrazeném kódu. Po úspěšném zadání kódu vám box zpřístupní anténu, kterou opět spojíte se svým telefonem. Nyní můžete s telefonem konečně skutečně telefonovat. Bude vám přidělena vaše první mise…

Poznámky k misi

Kód ke vstupu do EPF je 3 000

Kód ke krabici je: Červená, Modrá, Modrá, Modrá, Červená, Červená.

Rookie na skalách – Dostáváte vaši první skutečnou agentskou misi, máte vystřídat Rookieho v hlídce na hoře, ale jakmile na horu přijdete Rookie je pryč, Promluvte si s modrým tučňákem, ten vám řekne, že viděl Rookieho sjíždět po testovací dráze, rozhodnete se jít za ním, ale potřebujete lepší prkno, a tak se vydáte zpět do Horské vesničky a promluvíte si s Dot. Dot vás pošle do obchodu se sportovními věcmi, ale tam se dozvíte, že prkna došli, a tak se vydáte hledat do srubu. Tam potkáváte nemocného červeného tučňáka a dozvídáte se, že si v Pizzerii zapomněl polévku, běžte tam, najdete ji pod prostředním stolem. Když se vrátíte tučňák vám poděkuje za polívku a postěžuje si vám, že nemůže reprezentovat červený tým ve snowboardingovém závodě. Přislíbíte mu pomoc a on vám za ní dá své prkno. Vrátíte se na horu, vyzvete modrého tučňáka, abyste zvítězili, musíte získat 400 bodů. Za vítězství obdržíte. Doneste trofej tučňákovi do srubu, nyní už se můžete vydat na testovací svah za Rookiem, jakmile ho sjedete, zavolejte Dot a začněte hledat stopy. Při procházení místnostmi objevíte zakódovaný vzkaz, říkající: „Help I am stuck down here.“ Čili: „Pomozte, zasekl jsem se tady dole. “ Sledujte stopy, najdete ohniště, uduste ho a dál sledujte stopy. Najdete Rookieho u řeky, zavolejte Dot o pomoc, počkejte až přiletí Jet Pack Guy zachrání Rookieho. Ředitel vám potom na centrále poděkuje a povýší vás, získáte agentské sluneční brýle a odznak s vysokou prověrkou.

Hledání stop – Gary se ztratil, jste přidělen do pátracího týmu. Ředitel vám dá složku s potřebnými informacemi. Proberte ji s D a JPG, poté jděte vyslechnout tučňáka do obchodu se sportovním náčiním, ukažte mu Garyho složku, dá vám Garyho rezervní brýle. běžte do centrály, nasaďte si Garyho brýle a nechte se oskenovat. Otevřou se vám dveře do Garyho laboratoře a zde vyndejte a vezměte si ze šuplíku elektronický smeták a spojte poté vyslechněte tučňáka v přístavu, dozvíte se od něj, že viděl Garyho jít na pláž. Vyjděte na vrchol majáku, najdete tam pizzu a dalekohled ukazující na vrchol hory. Běžte do pizzerie a promluvte si s kuchařem, ten vám, řekne, že Gary si objednal pizzu, co jste našli na vrcholu majáku. Běžte tedy na horu a pomocí elektronického smetáku odhrňte kopu sněhu, získaný klíč odneste do obchodu, promluvte si s Dot a zkuste ho použít na dveře.

Vše je svařeno, už už se svařit nebude – Pátrání po Garym pokračuje, D vám dá za úkol svařit klíč od Garyho kanceláře, proto se musíte naučit ovládat elitního puffla Flara, jenomže Flare nějak není ve své kůži, a tak po pozření pufflího óčka nevzplane jako všichni černí pufflové, od Pufflí pečovatelky dostáváte za úkol zjistit, co se mu stalo,dozvíte se, že byl v kavárně, a tak se tam vypravíte. Kavárník má ale hodně práce, protože se mu na zem vysypaly zrníčka kávy. Pomozte mu je uklidit pomocí vašeho elektronického smetáku v telefonu, získáte pero. Odhalíte, že Flare včera přišel do kavárny, ale kavárník neměl čas si s ním hrát a odkáže vás na další jeho přátele ve sněžných Pevnostech. Ve městě najdete tetu Arcticovou, popíšete ji svou situaci a ona vám dá pohlednici, kterou spojte s perem a hned si ji od ní nechte podepsat, vraťte se do kavárny a nechte ji podepsat také kavárníkovi. Poté běžte do pevností a promluvte si s jeho přáteli, opět se dozvídáte, že měli moc práce na to, aby si s Flarem hráli. Nechte si od obou podepsat pohlednici. Pohlednici doneste Flarovi. Flare se rozveselí a opět vzplane. S jeho pomocí opravte klíč a běžte do Garyho kanceláře. V kanceláři najdete plány na výrobu fotoaparátu a mapu majáku, usoudíte tedy, že právě tam musíte zamířit a nezapomeňte ještě vzít kus papíru ze stolku a napsat vzkaz ostatním agentům a ujistěte se, že jste místnost kompletně prohledali.

Postav si vozík sám – Vyjděte z dolu a promluvte si se žlutým tučňákem, poté běžte do dílny, vedou do ní ty dveře z boku dolu tam vezměte velké kola a malé kolečka na lanech, budou se hodit jako kola. Následně použijte Flara na jejich svaření, Poté už můžete vyrazit dolů tunely. Nezapomeňte dělat triky, abyste získaly body. Potřebujete jich minimálně 1 000. V jeskyni vezměte tři vyfouknuté žluté balónky a lano.Porozhlédněte se a klikněte na naprasklý vozík, promluvte si s Garym, poté povolejte červeného puffla a shoďte balvan do rokle. Balónky nafoukněte o horkou páru a dejte na Garyho vozík.Zvedněte Garyho foťák a spojte ho se svým telefonem. Pak klikněte pomocí tohoto foťáku na jeskyni, točte myší v kruzích a s pomocí světla prozkoumejte celou místnost, následně použijte červeného puffla na otevření východu.

Dvojité potíže - Máte trénovat s dalšími dvěma elitními puffly, ti ale utečou a jeden z nich uvězní PH v bublině. Nublinu propíchnete kouskem odlomeného dřívka vpravo u květin. Poté běžte na stadion. Potřebujete upoutat pozornost růžového puffla, povolejte modrého puffla a třikrát zaútočte na brankáře, po třetí se trefíte a získáte pufflovu pozornost, promluvte si po telefonu s PH. Budete teleportováni a PH vám ukáže, jak pracovat s růžovým pufflem, poté běžte do města a promluvte si z vyhazovačem, poté běžte do divadla a s pomocí lasa růžového puffla zastavte šílenou sbíječku. Oblečte si darované kostýmy a upalujte do Night Clubu, vyzvěte tučňáka na taneční ploše k tanci, vyhrajte mini-hru. Následně běžte do kotelny a s pomocí fialového puffla vyzvedněte skříň a zvedněte olejničku. Projděte dveřmi až do dolu, kde potkáte Dot, promluvte si s ní a vše ohlaste Řediteli.

Let na nejvyšší horu – Nejdříve musíte uspět v minihře letu s Jet Pack Guyem na nejvyšší horu, Tip: Jděte hlavně rychle dál, peníze moc nesbírejte, nebo vám dojde benzín. Poté se budete s Pufflí pečovatelkou učit, jak pracovat s posledními dvěma puffly. Se zeleným pufflem musíte posbírat prsteny ve vzduchu, se žlutým rozbít kostku ledu. Nastává poslední test, v tréninkové místnosti nejprve za pomoci fialového puffla zvedněte závaží, pak pomocí žlutého rozbijte baňku s truhlou, pomocí černého puffla ji odmrazte a pomocí modrého zchlaďte. Pomocí červeného pak shoďte Piñatu a klíč dejte do truhly.

Super tajné vybavení – Ředitel vám nařídí, abyste asistovali Garymu při tvorbě velmi důležitého vynálezu – sněžnou rolbu –, běžte do jeho pracovny nad obchodem se sportovními potřebami. Potřebuje sněžnou rolbu, běžte tedy do kavárny. Promluvte si s Rookiem a kavárníkem a nezapomeňte zvednout bednu bednu u sedačky, Poté běžte do Garyho laboratoře a promluvte si s ním, dejte na rolbu kávovar a v mini-hře poskládejte správné části tam, kam patří. Poté ho otestujte v mini-hře, pokud jedete po vodě musíte dělat stejné zvuky, jako když voláte puffly. Poté jděte do jeskně. Zvedněte olejničku a běžte k východu. Povolejte fialového puffla a zvedněte balvan a červeným pufflem odblokujte vchod. Poté následuje další jízda rolbou. Poté si promluvte s dělníkem a odkryjte čokoládu a sníh, běžte za Garym a promluvte si s ním.

Kontrola škod – Dostanete za úkol koordinovat agenty pátrající po Testbotech pomocí telefonu, postupně tedy zavolejte každému agentovi. První běžte za Jet Pack Guyem. Najdete ho za srubem v části pro rybáře. Promluvte si s ním a zarybařte si trochu, musíte chytit krabici, co táhne krab, k tomu potřebujete, aby se na ní přisála jedna z kolem plavajících olihní, chyťte tedy oliheň a s ní bednu. Bedna obsahuje plánech, který složíte dohromady pospojováním bodů. Další na řadě je Dot, ta vám v Night Clubu po krátkém rozhovoru hned ukáže další plánek, který opět musíte pospojovat. Jako poslední je na řadě Rookie, běžte na náměstí a použijte Flara na spravení divadelní pokladny, poté najděte u obchodu s pufflími potřebami ležící plán a pospojujte ho. Všechny plány doneste Garymu. Na oplátku od něj dostanete deaktivační zařízením s názorným návodem k použití. Zastavte Wheel-bota – Dostali jste zprávu, že v obchodu s oblečením se nachází jeden z Testbotů. Když dorazíte na místo zjistíte, že město je už obklopeno ostatními EPF agenty a o situaci se už dozvěděli i novináři. Promluvte si se všemi agenty, použijte červeného puffla na odblokování vchodu, poté použijte modrého puffla na zastínění očního senzoru, pronásledujte robota na střechu. Na střeše použijte Flara ke zvýšení teploty jeho kola a opět také modrého puffla na zastínění senzoru. Poté použijte růžového puffla, abyste robota znehybnili, použijte deaktivační zařízení od G. Postupně projděte všemi třemi bludišti. Následně deaktivovaného robota dejte do bubliny a přesuňte ho k G.

Deaktivujte Testboty – EPF dostalo zprávu, že jeden z Testbotů se pohybuje na vrchol hory. Promluvte si s Dot. Na vrcholu hory povolejte červeného puffla a zasáhněte robota kanónem, abyste ho mohli pronásledovat dolů svahem, Vezměte si z inventáře snowboard, při sjíždění povolejte růžového pufflla a chyťte uprchlíka do lana. Deaktivujte robota pomocí deaktivačního zařízení a vyřešení bludišť. Chyťte robota do bubliny, poté, co se ukáže další Testbot si promluvte s Jet Pack Guyem, kanystr z benzínem najdete napravo v harampádí. Dejte ho Jet Pack Guyovi a už honem pronásledovat prchajícího robota. Po dohrání mini-hry opět zkuste deaktivovaného robota chytit do bubliny. Povolejte zeleného puffla a shoďte na Jetbota pytel kávy vznášející se nad ním, povolejte žlutého puffla a omračte ho pomocí zvuku. Poté použijte deaktivační zařízení a dokončete minihru. Posledním krokem je uvěznění obou robotů do bubliny a jejich odnesení Garymu.

Práce agenta nikdy nekončí – Běžte na náměstí. Použijte světlomet na zorientování se v divadle. Popovídejte si s ostatními. Zvedněte telefon řediteli. Ten vás teleportuje na centrálu, promluvte si s Jet Pack Guyem. Běžte do Garyho laboratoře a promluvte si s Dot. Zahrajte si mini-hru s rolbou. Objevíte Protobota, který unesl G a také všechny elitní puffly. Následně běžte do města a přes obchod s oblečením na střechu, tam použijte elektronický smeták a Protobota polechtejte ho, poté použijte červeného elitního a zasáhněte Protobota, osvobodíte tak růžového puffla, promluvte si s ním, jděte do horské vesnice, spoutejte Protobota lasem. Osvobodíte černého puffla, opět si s ním promluvte, běžte na pláž. Zaútočte na Protobota, osvobodíte zeleného puffla, opět si s ním promluvte, běžte na vrchol majáku. Shoďte pomocí zeleného puffla kovadlinu. Modrý puffle je volný, nyní sledujte Protobota pomocí tryskového batohu na nejvyšší horu,použijte modrého puffla a robota přepadněte. Žlutý puffle je volný, popovídejte si s ním, dvakrát zaútočte zvukovou vlnou. Fialový puffle je volný, promluvte si s s ním a s pomocí jeho bubliny zachraňte G, robot uvízl v závěji sněhu teď je pravá chvíle na to jej deaktivovat. Získáte nejvyšší agentskou hodnost.

Další mise

Zpráva v lese: V lese našel tučňák zprávu v agentském kódu. Rozluštíte, že zní …. Další je ve městě, pak na hoře a poslední v dole. Poté vám tučňák prozradí, že se o žádnou mimozemskou invazi nejedná, že si jen procvičoval psaní kódu do svého komiksu o mimozemšťanech a když uhodnete nadpisy jednotlivých částí, obdržíte odměnu. Zní invasion, underground, exposition a victory.

Jak hru zprovoznit na PC

Z legálních důvodů je nutné, abyste vlastnili fyzickou kopii hry. Pokud hru nemáte, před pokračováním si ji zakupte.

  1. Stáhněte si emulátor DeSmuME
  2. Sežeňte si obraz své hry
  3. Vložte obraz do emulátoru
  4. Doplnit