Club Penguin Improvement Project

V březnu roku 2008 se mezi českými a slovenskými tučňáky začaly šířit zvěsti o projektu CPIP. Jednalo se o projekt Clubu Penguin spuštěný 10. 3., kde dobrovolníci z řad uživatelů zkoušeli připravované novinky pro hru. Do Club Penguin Improvement Project (Projektu pro zlepšení Clubu Penguin) se mohl zaregistrovat každý svým jménem a heslem z normálního CP. Pak dostal „klon“ tučňáka, kterým mohl procházet svět testovacích serverů. Na tehdejším českém webu se o něm zmínila například tato aktuálka.

Testovaly se části Clubu Penguin, které dnes už bereme jako samozřejmé, například pošta, velká obrazovka, rozčlenění inventáře do kategorií, pozadí iglú nebo upozornění na přihlášení kamaráda. Ne všechny funkce se ale do ostré hry dostaly. Jako nespolehlivé bylo odstraněno tlačítko, kterým mohl uživatel sundat všechno tučňákovo oblečení naráz. Kategorie inventáře měly být popsané obrázkem, ale nakonec se zůstalo u textu. Mezi další změny patřilo přejmenování hory z Mountain na Ski Hill nebo přidání agentského telefonu nad mapu (předtím byl jen v inventáři).

Čtyři dny před Aprílem se všichni tučňáci proměnili v zelené puffly. Apríl se tehdy ještě na Clubu Penguin slavil a zelený puffle byl jeho tradičním maskotem.

Čtvrtého dubna byl provoz CPIP ukončen a pracovníci Clubu Penguin začali vyhodnocovat hlášení o chybách, které od uživatelů dostali. V hlavní hře se postupně začaly objevovat nové funkce a byla odhalena nová verze hlavní stránky webu CP. 30. května se v inventářích testerů objevila červená helma na vrtání. Definitivní tečku za projektem CPIP udělalo ukončení činnosti jeho blogu 18. 7. 2008.

Chcete zlepšit náš web?